Strålende fornøyd
– Teatret Vårt økte besøkstallet fra året før og spilte i snitt mer enn én forestilling hver dag i 2025. Det er veldig gledelig at vi når ut til så mange med et variert repertoar. Vi er strålende fornøyde med teateråret 2025, sier teatersjef Kristian Lykkeslet Strømskag.

Publikumstallet endte på 34.659. I 2024 besøkte 32.445 publikummere regionteatret i Møre og Romsdal. Tidlig i januar ble også Teatret Vårt tildelt prisen som årets regionbygger av Møre og Romsdal fylkeskommune.
Jordmor på jorda av Edvard Hoem, som hadde premiere i 2024 ble også spilt i 2025 ble årets mest besøkte for forestilling med 4576 publikummere, etterfulgt av Ping Pong med 4338. Familieforestillingen Tonje Glimerdal, basert på Maria Parrs bok fikk ett besøkstall på 3495. Forestillingen skal også i 2026 ut en stor turné i fylket. Musikalen om Ivar Aasen, Eg har ikkje ord ble besøkt av 3250 på sin reise rundt i fylket.
Forestillingen Torn & Rose fikk ett besøk på 2959, mens Peer Gynt endte på 2888 besøkende.
– Peer Gynt var kompromissløs og litt utfordrende, og da er det ekstra gledelig – og kanskje litt overraskende – at den slo så godt an. Publikum opplevde at både Ibsens tekst og vår versjon angikk dem i dag. Selv om mange publikummere har sett flere forestillinger, understreker Strømskag verdien av hver enkelt opplevelse.
– Det er nær 35.000 enkeltopplevelser som forhåpentligvis har betydd noe, gledet, underholdt og fått publikum til å tenke nye tanker, avslutter teatersjef Kristin Lykkeslet Strømskag.
Les også saken Hadde økning – men nå må de jobber annerledes (+) i Romsdals Budstikke